آموزشگاه عکاسی جهانگیر | کلاس آموزش عکاسی

همه خوش عکس اند

عکاسی فشن و مُد

در این شاخه از عکاسی، همکاری 3 جانبه ای میان مدل ها، طراحان مُد و عکاسان مُد وجود دارد.
مدل ها بایستی با درک حساسیت و شناخت کامل بر بازی بدن و نمایش احساسات بهترین شرایط را برای عکاسی فراهم آورند. دراین زمینه طراحان مد کمک شایانی به مدل ها می کنند. آن ها با بهره گیری از علم روانشناسی مد، تاثیرگذاری بر مخاطبان را چند برابر می کنند. عکاسان مد نیز با شناخت کامل و جامع بر فضا سازی، تکنیک های نورپردازی، درک لحظات خاص و اشراف برحالات مدل بهترین لحظه و بهترین شرایط را برای عکس برداری انتخاب می نمایند. لازم به ذکر است مانکن ها انواع متفاوتی دارند که شامل مانکن های فریبندگی، فشن، فیتنس، لباس شنا، هنرهای زیبا و غیره می باشد. باید توجه داشت که نیاز نیست تمام مدل ها زیبا باشند. امّا درخصوص مانکن های فشن که به آنها مدل های فشن گفته می شود اکثراً برای نمایش مدل های لباس استفاده می شوند.
خالی از لطف نخواهد بود که بدانیم مدلینگ فشن به طورکلی به دو دسته تقسیم می شوند:
1. راهرویی
2. تبلیغاتی
و خود این دو دسته (راهرویی و تبلیغاتی) هم به دسته های فرعی زیر تقسیم می شوند که عبارتند از:
مدلینگ راهروهای فشن

مدلینگ کاتالوگ فشن

آگهی های تبلیغاتی

مدلینگ نقاشی فشن

مدلینگ سالن نمایشگاهی فشن

مدلینگ لباس زیر فشن

مدلینگ لباس شنای فشن

مدلینگ توانایی فیزیکی فشن

مدلینگ سایزهای بزرگ

مدلینگ سایزهای ریزه اندام.

دراین بین سوپر مدل ها هستند که به اینها مدل های برتر فشن می گویند که مبالغ زیادی درقبال نمایش خود دریافت می کنند. این افراد مشهور که معمولاً زن هستند به عنوان دختران جلد مجلات نیز شناخته می شوند و برروی جلد مهم ترین و معروف ترین مجلات فشن دنیا ظاهر می شوند.
توجه: طراحان مد نیز معمولاً با بهره گیری از روان شناسی مُد، قصد تاثیرگذاری بر مخاطب و ترغیب آنها به انجام دادن کاری معین را دارند. و نقش عکاسی مُد و فشن برآورده کردن نیازهای طراحان و سفارش دهندگان خواهد بود.
عکاس مُد باید علاوه بر شناخت تکنیک های نورپردازی و فضا سازی و درک لحظات خاص سوژه باید با روان شناسی مُد و اهداف طراح و سفارش دهنده آشنا باشد. ولی متاسفانه در بین عکاسان داریم کسانی که هیچ گونه اطلاعی از تکنیک های عکاسی، نورپردازی و به خصوص روانشناسی مُد نداشته و صرفاً با نگاه کردن به تصاویر کانالهای فشن و مُد و یا چند مجلات خارجی خود را عکاس مُد می نامند و از آنجائی که سوژه هیچ گونه اطلاع فنی و علمی در این خصوص ندارد، پذیرای عکس گرفته شده خواهد بود.
آموزشگاه جهانگیر با سالها تجربه مفتخر است در خدمت علاقمندان این شاخه از عکاسی باشد.

ورود به سایت استودیو عکاسی جهانگیر
jpic.ir